Постинг
03.06 16:15 -
По ноти
Автор: dominos
Категория: Лични дневници
Прочетен: 190 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 03.06 16:27
Прочетен: 190 Коментари: 0 Гласове:
2
Последна промяна: 03.06 16:27
Лежа в капан, запомнила добре
забравата на дяволчето живо.
Стрела да бях, пробила бих море.
Бенгалски огън, да горя красиво.
Бенгалски тигър, да зова кръвта
на бой за олимпийски оптимизъм,
в сълзливо-рада някаква вода
под Ниагара да изстисквам ризи.
А то жена - какво да заслужавам?
Каприз на дъжд съм,
танцувална примка.
Изгнание на дух, което бяга
по ноти боси, с розови кубинки.
От плетене на лунна светлина
слепея като лъч в петно мастило.
От кладенца синята вода
прозрачните ми пръсти е измила.
На всичкото отгоре - бързина.
И бавното остава - непрогледно.
От вятърната мелница избрах
доспехи за лицето си моментно.
От жега ли, или от възрастта...
тефтерите изгубих из килера?
Цигара паля... право от свещта.
Ще пиша утре как намерих вчера.

забравата на дяволчето живо.
Стрела да бях, пробила бих море.
Бенгалски огън, да горя красиво.
Бенгалски тигър, да зова кръвта
на бой за олимпийски оптимизъм,
в сълзливо-рада някаква вода
под Ниагара да изстисквам ризи.
А то жена - какво да заслужавам?
Каприз на дъжд съм,
танцувална примка.
Изгнание на дух, което бяга
по ноти боси, с розови кубинки.
От плетене на лунна светлина
слепея като лъч в петно мастило.
От кладенца синята вода
прозрачните ми пръсти е измила.
На всичкото отгоре - бързина.
И бавното остава - непрогледно.
От вятърната мелница избрах
доспехи за лицето си моментно.
От жега ли, или от възрастта...
тефтерите изгубих из килера?
Цигара паля... право от свещта.
Ще пиша утре как намерих вчера.

Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
